Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště je zřízeno za účelem kvalitního vzdělávání žáků a vytváření přátelské tvůrčí atmosféry. ŠPP poskytuje bezplatné poradenské služby žákům, zákonným zástupcům žáků, pedagogům školy, školám nebo školským zařízením. Obsah poradenských služeb, které poskytuje ŠPP, je v souladu s platnou legislativou a dle vyhlášky č. 248/2019 Sb., kterou se mění vyhláška č. 27/2016 Sb. o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných ve znění pozdějších předpisů, a vyhláška č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, ve znění pozdějších předpisů.

Školním metodikem prevence je Mgr. Zuzana Karasová a výchovnou poradkyní Ing. Petra Kotolanová. Ve spolupráci s certifikovanými organizacemi pořádáme pro děti preventivní programy, zaměřené na aktuální projevy rizikového chování, které se našich žáků týkají.

Kromě toho jsme k dispozici žákům i rodičům během stanovených konzultačních hodin. Úzce spolupracujeme s psycholožkou léčebny, lékaři, sestrami i vychovateli, proto dokážeme dětská trápení řešit ihned. Naší snahou je, aby se u nás děti cítily co nejlépe a věděli, že na své smutky a trápení nejsou samy.

Výchovný poradce (dále VP)

• metodická pomoc žákům se speciálními vzdělávacími potřebami

• kontrola a evidence PPP (plán pedagogické podpory) a IVP (individuální vzdělávací plán) u integrovaných žáků

• zajišťování a zprostředkování dokumentace (vstupní a průběžné) žáků se SVP